שקשוקה !

מתי בפעם האחרונה אכלתי שקשוקה ? ממש לפני כמה ימים – בטיול למכתש הקטן .
מתי בפעם האחרונה הייתי בהר –הבית ? בפוסט האחרון (-:
אז קצת תמונות וסיפורים מהמאורעות המצוינים הללו .

בסוף השבוע האחרון ירדתי עם חוג המשוטטים הידוע למכתש הקטן , הידוע בכינוי המקצועי בעולם כ:מכתש.. כן כן מכתש היא מילה עברית בינלאומית לתצורת הקרקע הייחודית הקיימת בישראל,
ויש האומרים כי תוכלו לראות שלטים בסגנון “מקטש X” (באנגלית כמובן) היכנשהו ברחבי העולם!

ובכן , כבכל טיול טוב הקפה הראשון הגיע בסניף ארומה המצוין שפתחו בצומת בית קמה והמשיך משם לתה הרוסי הכבד של אלכס תו”כ תנועה במדבר יהודה (כן כן שוב  המכתש נמצא על קצהו של מדבר יהודה )וכמו כן לתי הצמחים המפורסם ששל חברי חניתה שמשתלטים לאיטם על העולם .

היכן היינו ?
עלינו בנחל מזר בעליה לא מתונה.. על מצלעות המכתש ואל נקודת התצפית , ירדנו באחת השלוחות הרגועות וחצינו את המכתש לעבר נק’ הניקוז היחידה בו ושם ישנו בחניוןם הלילה כאשר תו”כ אנחנו מצטרפים לשביל ישראל. הערב נחתם בארוחת שישי משובחת ושירים מאולתרים על סף המדורה.
את היום השני פצחנו בחציה רגלית של המכתש הקטן ולא בכדי עשינו את זה בזמן מועט ולאחר מכן במעלה עלי , אחד העליות הגדולות בארץ ומשם ירידה בנחל עקרבים לכיוון נווה המדבר וחיבור לנחל צין . עוד הספקנו לבקר בעין ירוקעם המרהיב לעת חשיכה . הקיצר מצוין !

כמה דברים שאני לוקח איתי מהטיול יהיו דווקא גם הצד השני , הירדני והבקעה שהיא המשך ים המלח ובעצם על השבר הסורי אפריקאי , “מפעל הטקסטיל” שליד ,

תמונות הר הבית

טיול המכתש הקטן

ותזכורת למפה שלי : מפת המקומות שלי

ותכל’ס.. הטיול הגדול מכולם הוא הטיול בפרדס המדרשה.

פורסם בקטגוריה טיולים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *